Oldalainkat 103 vendég böngészi

Belépés



Film - színész kereső

FILM KATEGÓRIÁK

  Akció ( 956 )
  Animációs ( 337 )
  Családi ( 402 )
  Dokumentum ( 124 )
  Dráma ( 1521 )
  Eastern ( 2 )
  Életrajzi ( 83 )
  Erotikus ( 6 )
  Fantasy ( 284 )
  Film-noir ( 7 )
  Háborús ( 175 )
  Horror ( 459 )
  Kaland ( 467 )
  Katasztrófa ( 10 )
  Komédia ( 16 )
  Koncertfilm ( 16 )
  Krimi ( 478 )
  Mese ( 124 )
  Mesefilm ( 18 )
  Musical ( 51 )
  Opera ( 2 )
  Romantikus ( 646 )
  Sci-Fi ( 336 )
  Sorozat ( 163 )
  Sport ( 71 )
  Természetfilm ( 14 )
  Thriller ( 899 )
  Történelmi ( 105 )
  Ví­gjáték ( 1295 )
  Western ( 55 )
  Zenés ( 96 )
 

Szavazások

Melyik filmet nézed meg tutira a második félévben?
 
Click on the slide!

The Town

Ben Affleck rendezésével és egyben főszereplésével indul hazai útjára az izgalmasnak tűnő krimi október 21-én!

Click on the slide!

Sejtcserés támadás

Jennifer Aniston ígérete szerint következő filmjében pucérra vetközik. Akkor talán nem lesz gond a spermákkal... Bemutató: október 28.

Click on the slide!

Babylon A.D.

Vin Diesel lányt menekítő akciójában Mongóliából Vlagyivosztokba Kazahsztánon keresztül vezet út. Pestről Debrecenbe meg Győr felé. Premier: szeptember 16. GPS?

Click on the slide!

Pancser Police

Van, akinek korai magömlése van. A balfék zsaruk pisztolya meg idő elött elsül. Miként történhetett a csúfság, kiderül október 28-tól.

Click on the slide!

Hibrid

Ez a baj a génmanipulációval: mindig szörny lesz a végeredmény! Dren farkincája szeptember 23-tól kunkorodik a filmszínházakban!

Click on the slide!

The American

George Clooney bérgyilkososra veszi a témát röpke két órára, mindezt hazai mozikban október 28-tól élvezhetjük!

Click on the slide!

Devil

A film előzetesét látva, liftbe többet nem szállok! Bemutató november 18-án.

Click on the slide!

Machete

Danny Trejo mogorva ábrázatától visszamaradnak fejlődésükben a gyerekek. Bosszúhadjárata nem galambkűeknek való. November 25-től véráradat a mozikban!

Click on the slide!

Kaptár 4.

3D-ben látható a Resident Evil újabb része, főszerepben most is Milla Jovovich. Szeptember 9-től dübörög a mozikban!

Click on the slide!

Hétmérföldes szerelem

Drew Barrymore, Christina Applegate és Justin Long játszik ebben a romantikus vígjátékban, melyet szeptember 9-től láthatunk a hazai mozikban!

Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
HA/VER (Kick/Ass) - kritika
Írta: Kenobi   
2010. április 25. vasárnap, 09:44
Kick-Ass-042501Történetünk főhőse nem semmi dolgot vesz a fejébe. Szuperhős akar lenni. Így egyszerűen. Indokaként felhozandó a következő érvek: Az utcán kóvályognak a rosszfiúk, illene megvédeni valakinek az ártatlanokat. Egyébként meg totál középszer csávó. Az iskolában átnéznek rajta, a sérója is förtelmesen szerencsétlen, a környék legjobb nője csak azért haverkodik vele, mert buzinak nézi. Összefoglalva, Dave Lizewski, hát finoman fogalmazva, kretén állatnak tűnik. Bocsesz! Nem durvulok. Inkább visszavonom. Töketlen lúzer vagy! A kitörés útja pedig egyszerű, mint az ágybaszarás. Ám akad egy apró bibi. Szuperhősi tulajdonságok hiányában, kissé problematikus az önjelölt hősök élete. Nincs repkedés, ujjbegyből spriccelő póktakony, csak álarc és a hülye héroszgúnya. A srác talpig becsomagolva szakasztott olyan, mint egy két lábon mászkáló zöld óvszer.

Ezek után illene előhozakodnom azzal, hogy a film sikeres képregény Adaptáció szüleménye, mekkora kultusza van, és, hű de hasonlít rá. Vagy nem. A képregényekből már rég kinőttem. A Kick/Ass füzetekről azt se tudtam, eszik-e, vagy isszák, de nem is érdekel. A lényeg a mozgóképes végtermék, mert mozit nézünk, nem igaz? Az nyilvánvaló, a filmiparnak is kedvenc témája lett a szuperhős csávók/nénik kalandjainak más szemszögből történő feldolgozása. Példákat nagyon nem említenék, de a kifigurázásuk valami Katasztrófafilm mélységű döbbeneteket hozott. Szerencsére van ellenpélda is. Mindjárt ott a Defendor, vagy jelen filmünk. Ugyanis nem egyszerű paródia, utánzat, silány koppintás, amiket kapunk, hanem értelmesebb előadás. Most szépen megfogtam magam, beismerem. Hogy a fenébe keveredek ki az iménti mondatomból? Mert a következőekben mélyenszántó gondolatokkal kéne bizonyítanom igazam, felsorolva érveket, művészi, filmes bölcsességeket, hogy a Kick/Ass miért lett más kortársainál, mennyivel külömebb, bla-bla-ba.

Kick-Ass-042502

Semmivel, avagy mégis. Igazi popcorn moviet kapunk a pénzünkért. Lehet vedelni a kólát, még a DTS hangságot is lenyomva böfögni, és harsányan röhögni. Hisz kezdetként alaposan kapnak képükbe a szuperhősök. Főleg a Pókember mehet sunnyogva a zivatarosba, de rendesen emlegetik Batmant is.  Biztos csuklanak majd. De ez csak egy állapot. Az Igazság az, hogy a Kick/Ass simán lenyomja az előbb említett uraságokat. Kapunk majd két óra tömény szórakozást, üresjáratok nélkül. Akciókat, a legjobb Tarantino filmeket is lealázó vérengzést, s persze utalásokat is rendesen. Némi képregény ismeret nem árt, de nekem se Volt mégis elkaptam a fonalat. Időnként remek poénok durrannak hatalmasat, mégsem megy el a film az idiotizmus irányába. Röviden: jó kis móka, igazi szórakozás. A sztori legnagyobb találmánya Hit-Girl. A kiscsaj újradefiniálja a tömeggyilkos fogalmát. Egyébként is, álarcos bohócokból nincs hiány, és ami a legfurább, még Nicolas Cage is baromi vicces. Ami pedig külön kiemelendő, szépen összeálló mozival van dolgunk. Mindenkinek megvan a maga helye, logikus és élvezetes, amit látunk.

Kick-Ass-042503

Összegzés: Az a nagy helyzet Hölgyek és Urak, a Kick/Ass könnyedén kenterbe vágja az idei filmes felhozatalt. Na, hátrébb a lelkesedéssel, talán a Viharsziget az egyedüli kivétel, de mint tudjuk, az meg erősíti a szabályt. A többi bemutató messziről köszönhet kezit csókólomot, és a hátralévők is alaposan felköthetik a gatyájukat. Nagyszerű példaként szolgáljon. Nem kell erőltetett 3D, bazinagy költségvetés, csak jó sztori. Pazar rendezéssel és formájuk csúcsát hozó színészekkel. Most nem sorolnám fel az összeset, de szinte kiemelkedő mindenki. Cage pedig tényleg röhejes, amint Batman-szerű cuccában csörtet. A zenéről se feledkezzünk el! Rég láttam olyan filmet, ahol ennyire szuper módon voltak összeválogatva a zeneszámok. Pluszt ad a történethez, vibráló, lendületes. Ennyi dicséret után egyetlen negatívumot tudok csak felhozni, a szégyenletes magyar címet. HA/VER!!! Kinek az agyából pattant ki ekkora szédületes hatökörség? Amúgy szívesen elbeszélgetnék vele. Persze, erről a készítők mit sem tehetnek. Mindent egybevetve, számomra egyértelmű, tíz pontnál nem adhatok kevesebbet. Nem sűrűn szoktam elszállni az értékelésnél, de a Kick/Ass megérdemli.

10/10

Kenobi
Módosítás dátuma: 2010. április 25. vasárnap, 10:36
 
Joomla SEF URLs by Artio




Filmcsoportok

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jogi Információk | Médiaajánlat

filmoldal aktuális verziószáma: v1.3.1